Nora Roberts „Poszukiwania”

Poszukiwania_NoraRoberts„Poszukiwania”, to książka z wątkiem romantycznym, który rozgrywa się na tle wydarzeń kryminalnych. Główna bohaterka, Fiona Bristow w wieku 20 lat została niedoszłą ofiarą seryjnego mordercy, który atakował młode, wysportowane kobiety, dusił je i grzebał w płytkim grobie w czerwonym szalem na szyi. Fionie jako jedynej z jego ofiar udało się uciec, jednak zapłaciła za to wysoką cenę. Zabójca w akcie zemsty zastrzelił jej narzeczonego, policjanta oraz jego psa, dzięki którego waleczności, sprawca został zatrzymany i zamknięty w więzieniu.

Fiona po ciężkich przeżyciach przenosi się na wyspę Orcas u wybrzeży Seatle, gdzie zakłada szkołę tresowania psów. Sama posiada trzy bardzo dobrze wyszkolone labradory. Jest także członkiem ochotniczej ekipy poszukiwawczej, gdzie wraz z psami szukają osób zaginionych na terenie okolicznych gór i lasów. Poziom wyszkolenia jej psów jest dla mnie zaskakujący i zastanawiam się czy w rzeczywistości jest to możliwe. Mocno zaciekawiły mnie też metody szkolenia czworonogów, gdyż sama jestem właścicielką dość rozbrykanego, nie najmniejszego szczeniaka :).

Pewnego razu na jej progu pojawia się Simon Doyle, właściciel wszystko-niszczącego i wszystko-żrącego szczeniaka, który rozpaczliwie pragnie jej pomocy. Simon jest stolarzem – rzeźbiarzem, artystą pracującym w drewnie. Na wyspie mieszka od niedawna, a piesek jest prezentem od jego matki, więc nie bardzo wypadało domówić jego przyjęcia. W miarę nauki Jaws’a (szczeniak) rozpoczyna się romans pomiędzy Fioną i Simonem. Ich spokój zostaje zakłócony poprzez morderstwa młodych kobiet z wykorzystaniem czerwonego szala. Zbrodnie pokrywają się z tymi, które popełniał niedoszły morderca Fiony. Najpewniej jego naśladowca będzie chciał dokończyć sprawę z Fioną. Fakt ten pobudza zainteresowanie wokół osoby Fiony, pojawiają się agenci FBI oraz dziennikarze, przypominający dawne wydarzenia.

Książkę bardzo dobrze się czyta,  właściciele czworonogów, zwłaszcza tych troszkę rozbrykanych na pewno docenią wątki poświęcone tresurze, wątki kryminalne i romantyczne również powinny zaspokoić czytelnika. Zachęcam do przeczytania tej książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>