Nora Roberts „Lasy w płomieniach”

lasy-w-plomieniach-b-iext11773956Rowan Tripp – główna bohaterka – należy do elitarnej grupy strażaków leśnych, którzy podczas sezonu letniego skaczą ze spadochronami do gaszenia wielkich połaci płonących lasów. W poprzednim sezonie Rowan straciła kolegę, który partnerował jej podczas jednej z akcji i nadal męczą ją koszmary ze scenami tego dramatycznego momentu. W tym sezonie pomiędzy nią a jednym z nowych skoczków – Gulliwerem – wybucha namiętny romans, ale dzieje się również wiele niepokojących rzeczy. Ktoś morduje ludzi i podpala lasy. Ktoś demoluje pokój Rowan i oblewa go świńska krwią. Ktoś do niej strzela i sabotuje akcje gaśnicze niszcząc sprzęt. W otoczeniu tego wszystkiego rozwija się uczucie pomiędzy głównymi bohaterami. Wątek miłosny dotyczy nie tylko Rowan, ale także jej ojca, który znajduje towarzyszkę życia w osobie rozwiedzionej nauczycielki. Rowan początkowo jest zazdrosna, ponieważ zawsze byli z ojcem tylko we dwoje, jednak widząc jego szczęście nie jest w stanie nie zaakceptować tego związku.

Książka jest napisana bardzo przyjemnie i ciekawie. W sposób szczegółowy i barwny przedstawione są ciężkie przygotowania do wysiłku gaszenia pożarów oraz praca zespołowa i mocne więzi emocjonalne pomiędzy skoczkami.

Nie jestem przekonana dlaczego, jednak mi osobiście dość ciężko i długo czytało się tę książkę. Nie do końca wiem czym to było spowodowane, ponieważ tak jak pisałam wcześniej akcja jest ciekawa i trzyma w napięciu. Do końca nie wiadomo kto i dlaczego popełnia wszystkie zbrodnie, więc mimo wszystko polecam przeczytanie w celu wyrobienia własnej opinii :-).

www.bookoholik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>