Nora Roberts – „Świadek”

świadekBaardzo, ale to baaardzo dobra książka!!!

Książki Nory Roberts w większości są bardzo dobre, ale ta wywarła na mnie wyjątkowo dobre wrażenie. Na chwilę obecną przeczytałam ją 3 razy, ostatni raz w celu przypomnienia, aby opisać ją właśnie tutaj.

Tytułowym świadkiem jest Elizabeth Fitch, którą poznajemy w wieku 17 lat. W tym właśnie momencie Elizabeth po raz pierwszy buntuje się przeciw swej apodyktycznej matce, co lawiną wypadków i zbiegów okoliczności prowadzi do katastrofalnych wydarzeń. Mianowicie Elizabeth zostaje świadkiem brutalnego, podwójnego morderstwa, po czym staje się celem rosyjskiej mafii.

Następnie spotykamy Elizabeth po 12 latach od tych wydarzeń, gdy pod fałszywym nazwiskiem – Abigail Lowery – mieszka na uboczu w spokojnym miasteczku na południu USA. W tej właśnie mieścinie Abigail, która jest delikatnie nieprzystosowana społecznie (w sensie nietowarzyska i nie pragnąca towarzystwa innych ludzi) poznaje kapitana miejscowej policji – Brooksa. Ten jest bardzo zaintrygowany kobietą i robi wszystko aby przebić się przez jej pancerz, co prowadzi do powstania między nimi do głębokiego uczucia. Z tego powodu Abigail postanawia zmierzyć się z demonami swojej przeszłości, aby przestać żyć w strachu i móc związać się z kochanym mężczyzną.

Smaczku całej powieści dodaje fakt, iż Elizabeth/Abigail jest niebywale inteligentna i posiada ejdetyczną (fotograficzną) pamięć. Ponadto jest niezwykle utalentowaną hakerką, posiada gigantycznego psa obronnego oraz świetnie posługuje się bronią.

Książka jest na prawdę świetnie napisana, wciąga już od pierwszego rozdziału. Bardzo ciężko się od niej oderwać, więc zaczynając ją czytać od razu zarezerwujcie sobie sporo czasu :)

Gorąco polecam !!!

www.bookoholik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>